Jak wiele zależy od dobrej kanapy?

Lubiana i bardzo pożyteczna. Niezastąpiona, kiedy chcemy obejrzeć ukochany serial. Idealna na orzeźwiającą popołudniową drzemkę. Niemy świadek zwierzeń, wzruszeń, smutków i radości. Niekwestionowana królowa każdego szanującego się salonu. Kanapa – jeden z najważniejszych mebli. Zanim zdecydujemy się na jej zakup, warto najpierw wziąć pod uwagę kilka szczegółów, dzięki którym kanapa będzie cieszyć nie tylko oko, lecz również służyć wypoczynkowi. Poza tym dobra kanapa ma swoją cenę, tak więc, aby inwestycja w mebel wypoczynkowy była naprawdę udana, należy skrupulatnie przetestować go jeszcze w sklepie, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Wybór sofy powinniśmy uzależnić przed wszystkim od własnych potrzeb. Kiepskim pomysłem będzie zatem kupno takiej samej kanapy, jak ma przyjaciółka czy sąsiad. Jeśli lubimy popołudniowe drzemki, spędzać czas na czytaniu książek czy oglądaniu filmów, wówczas sprawdzi się model o miękkiej tkaninie wykonanej z naturalnych włókien. Trzeba jednak pamiętać, że utrzymanie w czystości takiej kanapy może stanowić pewną trudność. Dlatego w rodzinach, w których są małe dzieci lepiej sprawdzi się sofa obita skórą ekologiczną. Domowy pupil może również stanowić zagrożenie dla ładnego wyglądu kanapy. Nie bez znaczenia pozostaje liczebność rodziny. W przypadku, gdy jest liczna należy zatroszczyć się o to, by nie dochodziło do kłótni o miejsce na wypoczynku, ale każdy z domowników mógł zająć wygodną pozycję. Nie ma jednak obawy o to, że trzeba będzie nabyć mebel ogromnych rozmiarów, którego nie da się potem wnieść do domu. Producenci proponują w tej sytuacji kanapy modułowe składające z kilku mniejszych elementów, które można swobodnie konfigurować. Dla singli natomiast najodpowiedniejsza będzie niewielkich rozmiarów, lekka, ustawna, dająca możliwość ustawienia w innym docelowym miejscu. Istotna jest również funkcja spania, występująca w niektórych modelach i to zarówno z punktu widzenia singli, jak i rodzin. Rozkładana kanapa z możliwością spania ułatwia sprawę, kiedy trzeba przenocować gości.

Ogromna różnorodność barw i kształtów sof pozwala znaleźć tę, która idealnie wkomponuje się we wnętrze. Bywa jednak, że decydujemy się na zmianę wystroju salonu. Wówczas żeby kanapa nie stanowiła dla nas przeszkody w doborze koloru ścian, mebli bądź dodatków dobrym rozwiązaniem mogą okazać się okrycia dostępne w różnorodnych odcieniach i wzorach. Styliści radzą, by nie bać się sofy w kolorze białym, gdyż można ją łatwo zaaranżować w niemal każdym wnętrzu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s