Metamorfoza mieszkania w wersji instant!

Dobrze jest od czasu do czasu coś zmienić w swoim życiu. Zmiana fryzury, garderoby, zatrudnienia… A może metamorfoza mieszkania? Zwłaszcza na wiosnę stajemy się bardziej skłonni, by spróbować coś nowego. Dłuższe dni, słoneczna pogoda sprzyjają remontom, choćby tym niewielkim. Jednak efekty mogą być naprawdę oszałamiające.

Czasem wystarczy niewielka modyfikacja w ustawieniu mebli, by odświeżyć wygląd wnętrza albo lepiej wykorzystać przestrzeń. Można skupić się na dodatkach: motywy morskie zamienić na orientalne bądź retro. Dobrym pomysłem jest też wyeksponowanie kanapy poprzez przykrycie stylową narzutą, dodanie dekoracyjnych poduszek. Pozytywnie wpłynie na wygląd zmiana wystroju okien, zwłaszcza że istnieje duży wybór firanek, zasłon, różnego rodzaju rolet świetnie spełniających dekoracyjne funkcje.

Bardziej radykalnym krokiem jest metamorfoza związana z wykończeniem ścian. Najprostszym rozwiązaniem jest zastąpić kolor, który nam się znudził innym odcieniem. Warto jednak zapoznać się z innymi dostępnymi na rynku technikami dekorowania ścian. Nowo dobrany kolor może zainspirować do podkreślenia jego charakteru poprzez dobranie odpowiedniej ściennej naklejki lub odwrotnie, stać się tłem dla ciekawego motywu przedstawionego na naklejce. Do łask wróciły również tapety, tym bardziej że są on zróżnicowane już nie tylko pod względem odcieni czy wzorów, ale również faktur. Obok popularnych tapet papierowych występują tapety winylowe oraz wykonane z włókien szklanych. Efektowne wykończenie stanowić może również fototapeta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s