Okno zawsze piękne i modne

Niewątpliwie dumę każdej pani domu stanowią pięknie wyeksponowane okna. Świeże firanki, eleganckie rolety czy zasłony widoczne z daleka są wizytówką ich właścicielki. Mogą również zdradzać jej estetyczne upodobania, wierność tradycji lub podążanie za nowoczesnymi trendami. Świat firan i zasłon, dekoracji okiennych jest tak bogaty, że bez problemu stworzymy wystrój okna, który będzie elegancki i zarazem modny.

Panie przywiązane do tradycji nadal mogą przyozdabiać okna firankami, tyle że będą musiały podjąć decyzję, z jakiej tkaniny mają być uszyte. Pięknie prezentują się firanki żakardowe, których wielką zaletą jest ich praktyczność. Nie wymagają bowiem prasowania. Coraz chętniej wybierane są również firany z satyny. Ta delikatna tkanina nada wnętrzu eleganckiego charakteru. Podatna jest jednak na gniecenie. Alternatywą dla satynowej firanki może być firana uszyta z tafty. Jest to piękny, błyszczący materiał, który daje się łatwo kształtować. Efektowne wrażenie zapewnią też firany z organtyny – błyszczącej, przezroczystej.

Za ciekawą i nowoczesną dekorację okienną uchodzą firanki tzw. makarony. Ta niezwykła nazwa pochodzi od cieniutkich tasiemek, paseczków, które tworzą firankę. Te niebanalne firany są od jakiegoś czasu przebojem na rynku. Nie mniej popularne stały się rolety rzymskie. Mają tę przewagę nad tradycyjnymi roletami, że można uszyć je z dowolnej tkaniny i nie chodzi tu jedynie o wybór koloru czy wzoru. Można bowiem dostosować do swoich oczekiwań nawet jej grubość : cieńsze zastąpią firanki, a grubsze spełnią funkcję zasłon. Ponadto materiał przyczepiony jest do szyny za pomocą rzepu, dzięki czemu można je zdemontować i uprać.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s